Merhaba,

Ses deneme, Burasi Roxy Ofis. Hava çok güzel artık. 21. defa oldugu gibi, yine bir Mayıs sonunda Roxy sezonunu kapatmaya hazırlanıyoruz. Ancak bir ilk olan şudur ki, etkinlik koordinatörü olarak “Roxy’den” yazısını ben yazıyorum. İlk defa şehrin her yanına yayılacak bir yazı yazıyorum. Bir son yazı olarak, genel bir teşekkür yazısı olacak bu. Çünkü açık konuşmak gerekirse, bizim için özlediğimiz derecede güzel şeyler izlediğimiz, dinlediğimiz, dans ettiğimiz bir sezon oldu. Öncelikle ROXY PEOPLE’a çok teşekkür ediyoruz. “Bu sene süper oldu ya!”, “Siz ne yaptınız kendinize!”ler olmasaydı, kapıda bileklere basılan ROXY PEOPLE kaşelerinin fotoğraflarını çekip Instagram’larına koyanlar olmasaydı, güzel müzik de olsa kendi kendimize dinliyor olurduk. Dolayısıyla giriş kaşelerimizin mürekkebini bitiren, 8 Kasım’dan beri 129 etkinlik için Roxy kapısından giren 32.865 ROXY PEOPLE’a çok teşekkür ederiz.

Kolay kolay unutulmayacak gecelerimiz oldu. Modeselektor, Feder, Messer Chups, Daddy G, Zeki Abi anısına yaptığımız Kemancı Reunion, Bugge Wesseltoft & Christian Prommer, Brassica, Gypsy Sound System, Cenk Erdoğan Trio hızlıca düşününce ilk aklıma gelen etkinlikler oldu sanırım.

Aynı zamanda bu yıl, bizim için yeniliklerle dolu bir yıl oldu. Roxy’nin içine son zamanlarda girenler, eskiden gişenin olduğu yere “Nasıl zeplin soktunuz?” diyebilir. Güzel bir soru. İçeride birleştirdik. Roxy dükkan, zeplinin içinde yakında açılıyor. Aynı zamanda, Mayıs ayından itibaren sakin sakin oturalım, manzarasında içimiz açılsın, rahat rahat bir şeyler içelim, modern mutfağında karnımızı doyuralım diye heyecanlandığımız Yan Teras açılıyor. Tabii ki Yan Gastrobar’ın terası.

Bir de 1996 yılından beri devam eden, Türkiye’nin en köklü müzik buluşması ROXY MÜZİK GÜNLERİ var. 19. defa bizi bekleyen Performans Günleri bu yıl 18-19-20 Mayıs tarihlerinde, her biri kendi dallarında efsaneleşmiş jürimizin de katılımıyla gerçekleşecek. Sonrasında 22 Mayıs’ta yine 19. defa düzenlenen ödül törenimiz var. Bu yıl ilk defa RMG Ödül Töreni’yle Roxy Sezon Kapanışı aynı gece olacak. Çok keyifli ve sürprizli bir sahne programı hazırladığımızı söyleyebilirim. Şimdiden finale kalan tüm müzik gruplarına başarılar dilerim.

Sezon bitmiş oluyor ama, 22. İstanbul Caz Festivali mekanlarından biriyiz. Festival süresince Temmuz programımızı takip etmenizi tavsiye ederim.

Herkese mutlu bir yaz olsun!

MAYIS_GAZETE2
____________________________________________________________

Geçmiş Gazeteler: Kasim 2014 / Aralık 2014 / Ocak 2015 / Şubat 2015 / Mart 2015